Mūsu bobslejisti aiz labāko sešinieka

22.01.2023

Novada sports LV un pasaulē, Bobslejs

21. un 22.janvārī Vācijā, Altenbergas trasē turpinājās Pasaules kausa izcīņa bobslejā. Sestdien notiekošajās sestā posma divnieku sacensībās vīriešiem, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts, Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni ieņēma septīto vietu, bet Jēkabs Kalenda ar Ivo Danu Kleinbergu finišu sasniedza 16.vietā, kas Eiropas čempionāta ieskaitē bija 15.vieta.

Altenbergas trasē Vācijā sezonas kārtējais posms pasaules kausā bobslejā četriniekiem, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. 16 komandu konkurencē pārsvarā visi bija eiropieši un labāko vietu sadalījums ir identisks pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā. Par uzvarētāju kļuva britu bobslejisti ar pilotu Bredu Holu, kas par 0.09 sekundēm divu braucienu summā pārspēja slaveno vācieti Frančesko Frīdrihu. Pie bronzas godalgām tika Šveice (Fogts). Emīla Cipuļa pilotētais kvartets septītajā vietā, Jēkaba Kalendas četrinieks 12.vietā šajā posmā un arī Eiropas čempionātā.

Emīls Cipulis kopā ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu startēja spēcīgāko grupā, pēc izlozes viņiem astotais numurs Pirmajā braucienā mūsu puišiem labākais starta ieskrējiens un finišā piektais laiks. Turpat aiz Cipuļa komandas gan arī austriešu pilots Traihls un vācu pilots Hāfers, kuri atpalika par 0.02 sekundēm. Otrajā braucienā šiem sāncenšiem tomēr labāks sniegums. Cipuļa kvartets gan par vēl vienu sekundes simtdaļu uzlaboja savu starta ieskrējienu, taču divu braucienu summā noslīdēja uz septīto vietu. Startā mūsējos otrajā braucienā par sekundes simtdaļu pārspēja briti.