Bobslejisti atgriežas Pasaules kausā!

08.01.2023

Novada sports LV un pasaulē, Bobslejs

7.janvārī Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnījuši septīto vietu Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā. Vācijā, Vinterbergas trasē notiekošajās bobsleja divnieku sacensībās. Latvijas labākā ekipāža pēc pirmā brauciena bija astotā, bet otrajā braucienā izdevās uzlabot rezultātu un pakāpties uz septīto vietu. Tikmēr Jēkabs Kalenda, debitējot Pasaules kausā, ierindojās 14.vietā.

Cipulis ar Mikni pirmajā braucienā sāka ar piekto labāko starta laiku – 5,19 sekundes. Trasē ar dažām nelielām kļūdām izdevās finišu sasniegt astotajā vietā. Bet 20 gadus vecais Kalenda, startējot kopā ar Ivo Danu Kleinbergu, startā uzrādīja vēl labāku rezultātu – 5,18 sekundes, kas bija ceturtais labākais braucienā, bet finišā – 14.rezultāts 18 komandu konkurencē.

Otrajā braucienā Cipulim vēlreiz astotais rezultāts, bet konkurentu kļūdu dēļ, izdevās pakāpties par vienu vietu augstāk – uz septīto pozīciju. Tikmēr Kalendam izdevās nosargāt 14.vietu Pasaules kausa debijā.

8.janvārī – Latvijas bobsleja četrinieks – Emīls Cipulis, Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Edgars Nemme – Vinterbergas trasē, Vācijā notiekošajā Pasaules kausa ceturtā posma sacensībās, otrā brauciena izskaņā piedzīvoja kritienu, finišu sasniedzot 14.vietā. Debitējot Pasaules kausā ar četrinieku kamanām, Latvijas jaunais pilots Jēkabs Kalenda spēja savu komandu aizvest līdz 12.pozīcijai.

Par posma uzvarētāju kļuva mājnieks Frančesko Frīdrihs, kurš, neskatoties uz savainojumu, spēja būt konkurētspējīgs startā, labi izbrauca trasi un finišā sasniedza labāko rezultātu, izcīnot 71.uzvaru karjerā. Otrajā braucienā gan labāko rezultātu uzrādīja britu pilots Breds Hols, bet neveiksmīgais pirmais brauciens viņam šodien liedza izcīnīt uzvaru. Trijnieku noslēdza vēl viens mājnieks – Johaness Lohners.

Emīla Cipuļa kvartets pirmajā braucienā uzrādīja labāko starta laiku, 5,06 sekundes, finišu sasniedzot septītajā vietā. Trases vidusdaļā pilots pieļāva vairākas kļūdas, kā arī nenoturēja trajektoriju aplī, kā arī Cipuļa brauciena laikā trasē lija lietas, kas ievērojami samazināja ātrumu ne tikai mūsu komandai, bet arī pārējām pirmā brauciena beigās. Otro braucienu Latvijas komanda sāka ar otro labākā startu – 5,07 sekundes, bet 12.virāžā pēc sānslīdes pilotam neizdevās nobalansēt kamanas uz sliecēm, un braucienu nācās pabeigt, finišā ieslīdot uz sāniem. 16 komandu konkurencē Cipuļa komandai 14.vieta.

Latvijas otrā ekipāža – Jēkabs Kalenda, Ivo Dans Kleinbergs, Lauris Kaufmanis un Mareks Lazdāns – trasē devās ar otro starta numuru, uzrādīja astoto labāko starta laiku – 5,15 sekundes, un pirmajā braucienā finišu sasniedza 11.vietā. Otrajā braucienā kļūdu bija vairāk, braucienā 13.rezultāts, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz 12.vietu.

https://bobslejs.lv/

Informācija pārpublicēta no bobslejs.lv!