Juris Visockis startē Pasaules Policijas un Ugunsdzēsēju sporta spēlēs

01.08.2022

Profesionālais sports, Tautas sports, Novada sports LV un pasaulē, Riteņbraukšana

No 22.07.2022 līdz 31.07.2022 Nīderlandē, Rotterdamā notika Pasaules Policijas un Ugunsdzēsēju sporta spēles 60 dažādos sporta veidos. Minētās sporta spēles, kā Olimpiskās sporta spēles, bet tikai drošības dienestiem. Spēlēs tika pārstāvētas 70 Pasaules valstis. No Latvijas Juris Visockis bija vienīgais pārstāvis, kurš piedalījās Šosejas riteņbraukšanā- grupas braucienā, kritērija braucienā un sprintā.
Par rezultātiem:
1. 25.07.2022 notika Grupas brauciens 70km, kas norisinājās Rotterdamas, Maasvlaktestrand pludmales apkārtnē. Sacensību trase gāja pa apļiem (10km), kur būtisku lomu spēlēja spēlēja valdošie vēji no jūras un sacensību laikā notika dažādi pavērsieni. No Jura personīgās pieredzes- tik stiprā vējā nebija braucis, jo pat pēdējā aplī braucot un pūšot vējam no sāna tika braucēji nopūsti no ceļa un smiltis no pludmales bija kā tuksneša vētrā. Finišā tika izcīnīta 9.vieta.
2. 28.07.2022 notika Kritērija brauciens- Rotterdamas Ahoy riteņbraukšanas centrā, sacensības notika slēgtā trasē pa apļiem, kur katra garums 1,8km un vairāki līkumi. Šāda veida sacensības ir specifiskas, ka notiek mazākos apļos un ar lielu intensitāti. Izcīnīta 4.vieta, kur šoreiz līdz medaļai pietrūka vien 0,60s.
3. 29.07.2022 notika Sprinta disciplīna- Rotterdamas Ahoy riteņbraukšanas centrā, sacensībās bija 800m sprints, kur sākotnēji bija 1/4 fināls un bija jāiekļaujas labāko 3niekā, šajā atlasē izcīnīta 2.vietu un Juris tika tālāk uz 1/2, kur bija jau jāiekļūst labāko 4niekā, lai tiktu uz finālu un arī šeit Juris tika tālāk, jo braucienā 4.vietā. Fināla braucienā bijām 8 labākie braucēji, kur šoreiz mazliet pietrūka līdz medaļai (finišs tika noteikts pēc video apskates) un izcīnīta 6.vietu. Šāda veida disciplīna ir raksturīga trekam, kas diemžēl Latvijā nav un ir savā veidā ar specifiskām lietām. Sprintā tika sasniegts 70km/h ātrums, kas ir ļoti augsts.
Par kopējo sacensību sasniegto rezultātu- Jurim izdevās iekļūt Pasaules TOP 6 braucēju vidū un nedaudz pietrūka, lai sasniegtu podiumu. Ar sasniegtiem rezultātiem ir veikts jauns ieraksts vēsturē, jo no Latvijas Riteņbraukšanā vēl nav bijuši tādi sasniegumi šada līmeņa sacensībās.