Pasaules čempionātā bobslejā divniekiem

29.01.2023

Profesionālais sports, Novada sports LV un pasaulē, Bobslejs

Ar vēl diviem braucieniem Sanktmoricas dabīgā ledus tasē beidzies pasaules čempionāts bobslejā divniekiem. Četru braucienu summā čempionu titulu pirmo reizi divniekos ieguva Vācijas pilots Johaness Lohners kopā ar Georgu Flaišhaueru. Otrajā vietā Frančesko Frīdrihs, trešajā šveicietis Mihels Fogts. Emīls Cipulis kopā ar Matīsu Mikni godam labāko sešiniekā. Jēkabs Kalenda/ Dāvis Spriņģis 13.vietā

Svētdien trešajā braucienā visi startēja atbilstoši ieņemtajai vietai pēc pirmās dienas, tas nozīmēja sāka Lohners, Frīdrihs un Fogtss, Cipulis trasē devās sestais, Kalenda 15.no kopā 27 divniekiem, jau vakar trīs ekipāžas nefinišēja. No rīta bija gana auksts, bet dienas vidū jau gaisa temperatūra tuvu nullei, saulītē noteikti plusos. Mūsējie sāka pakaļdzīšanos tiešajiem konkurentiem – Cipuļa divnieks uzrādīja finišā trešo labāko laiku trešajā braucienā, zaudējot tikai Lohneram un Fogtam, bet pārspējot visus pārējos, tostarp daudzkārtējo pasaules un olimpisko čempionu vācieti Frančesko Frīdrihu. Sestā pozīcija vēl palika, taču laika izteiksmē jau tuvāk Hāferam un Holam. Arī Kalenadm progress – 10 labākais laiks braucienā un summā tas deva tobrīd jau 12. pozīciju pirms beigu brauciena. Sacīkstes svētdien sāka 26 divnieki, jo šveicietis Frīdli vairs nestartēja. Savu pārsvaru vēl vairāk palielināja vācietis Johannes Lohners, kas bija priekšā Frīdriham jau par 0.69 sekundēm, toties brits Hols pienāca pavisam tuvu klāt Frīdriham un atpalika vairs tikai par vienu sekundes simtdaļu.

Pēdējā, ceturtajā braucienā atkal vecā pasaules kausu formula, varēja startēt 20 labākās ekipāžās, no 20 pozīcijas līdz līderiem. Jaunais Jēkabs Kalenda atkal nobrauca gana labi, uzrādot savu absolūti labāko laiku Sanktmoricā un beigās Kalenda kopā ar Spriņģi 13.vietā šajā pasaules čempionātā. Vienu pozīciju gan zaudēja pēdējā braucienā, toties pakāpās par divām vietām uz augšu, salīdzinot ar pirmo dienu.

Pēc nedēļas Sanktmoricā vēl pasaules čempionāta četri braucieni četrinieku ekipāžām. Pasaules kausa sezona beigsies ar pēdējiem diviem posmiem Īglsā un Siguldā.

https://www.ibsf.org/images/api/download/competitions/8bb10828-5767-4485-9f2d-2a270a018f35_results_bobsleigh_2_man_wch23_st_moritz_celerina.pdf

Informācija pārpublicēta no www.bobslejs.lv!