Sākusies bobsleja sezona!

24.11.2022

Nekategorizēts, Bobslejs

Ar pirmajiem posmiem Norvēģijas pilsētā Lillehamerē, sākusies Latvijas bobsleja izlases sezona. Arī šajā sezonā bobsleja izlasē startē divi mūsu novada sportisti – Dāvis Spriņģis un Ivo Dans Kleinbergs, bet treneru korpusā darbojas Jānis Ozols.

Divas dienas pēc kārtas Lillehammeres trasē Norvēģijā risinājās Eiropas kausa izcīņas sacensības bobslejā divnieku ekipāžām (16. un 17.novembrī). Latviju tajās pārstāvēja divas komandas – Emīls Cipulis, kurš otrajā dienā startēja kopā ar Dāvi Spriņģi, uzrādīja astoto rezultātu, bet Jēkabs Kalenda, startējot ar Ivo Danu Kleinbergu, ieņēma 14.vietu.

Sestdien, 19.novembrī, aizvadīts pirmais Eiropas kausu izcīņas sezonas posms četrinieku ekipāžām bobslejā. Dalībnieku vidū arī Emīļa Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētie kvarteti. Cipulim kopā ar Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi otrā vieta, Kalendam debijas sacīkstēs ar lielajām kamanām astotā vieta. Viņa komandā startēja Arnis Bebrišs, Edgars Ungurs un Mairis Kļava. Par uzvarētājiem kļuva vācieši, pilots Maksimilans Ilmans, trešajā vietā Francija ar Romēnu Einriču priekšgalā.

Veiksmīgi Latvijas izlasei noslēdzies Eiropas kausa dubultposms Lillehammerē, Norvēģijā – arī otrajās (20.11.) sacensībās četrinieku konkurencē Emīls Cipulis savu kvartetu aizveda līdz otrajai vietai, bet jaunais pilots Jēkabs Kalenda sasniedza sesto vietu 16 ekipāžu vidū. Cipuļa komandā līdzās Dāvim Spriņģim un Edgaram Nemmem trešo pozīciju ieņēma Matīss Miknis.

Tālāk Latvijas komanda jau rīt dosies uz Vāciju, kur trešdien sāksies maksas treniņi Altenbergas trasē. 28. un 29.novembrī notiks divnieku sacensības, bet 2. un 3.decembrī – četrinieku sacensības.

Informācija – bobslejs.lv!