Zaudējums čempioniem pirmajā spēlē

30.09.2022

Novada sports LV un pasaulē, Kandavas pagastu apvienība, Basketbols

Ar zaudējumu Jelgavā – iepriekšējās sezonas čempioniem BK Jelgava, jauno Ramirent Nacionālās līgas sezonu iesākuši Kandava/Anzāģe basketbolisti.

Jaunās sezonas pirmos punktus NBL turnīrā guva Mārcis Saulītis, kura sekmīgais sniegums ļāva “Kandava/Anzāģē” komandai izvirzīties ātrā vadībā. Taču pirmā ceturkšņa pēdējās minūtēs kandavnieku uzbrukums iebuksēja un “Jelgava” ar trejačiem guva pārsvaru – 15:11. Visai gausi komanda punktus guva arī otrajā desmitminūtē, tomēr pārsvars puslaika beigās ar četriem Roberta Medņa pēc kārtas gūtajiem punktiem bija Zemgales vienībai – 27:19.

Kandavnieku rokas palika karstas trešās ceturtdaļas izskaņā, kad divus trejačus pēc kārtas grozā raidīja Guntars Stāķis, bet pēc tam viņam piebiedrojās Kārlis Bērziņš, tādējādi kurzemniekiem izlīdzinot spēles rezultātu. Pēdējais vārds piederēja jelgavnieku kapteinim Jānim Bērziņam, kurš mājiniekiem ar precīzu trejaci pēdējās desmit minūtes ļāva sagaidīt vadībā ar 41:38.

Kandavnieku izvirzīšanās vadībā pēdējā ceturtdaļā bija vien uz īsu brīdi, jo četru punktu gājiens padevās Kristapam Pļavniekam un vēl trejaci pievienoja jelgavnieku kapteinis Bērziņš. Zemgales komandas pārsvaru vēlreiz kandavnieki vairs nesadeldēja.

BK Jelgava – Kandava/Anzāģe 73:63