Zelts, sudrabs un bronza!

10.12.2022

Novada sports LV un pasaulē, Bobslejs

Austrijas trasē Īglsā turpinās Eiropas kausa izcīņa bobslejā. 9.decembrī notika pirmās no divām četrinieku sacensībām, un tajās atkal ar labu rezultātu atzīmējās Latvijas bobslejisti – Emīla Cipuļa komandai 2.vieta! Cipulis startēja kopā ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu – šādā sastāvā pirms nedēļas izdevās izcīnīt bronzu Altenbergas trasē, kur abos braucienos mūsējiem bija ātrākais starta laiks. Arī šodien startā latvieši palika nepārspēti, un arī pēc pirmā brauciena Cipuļa kvartets bija līdera pozīcijā. Otrajā braucienā nelielas kļūdas liedza nosargāt pārsvaru un uzvara šoreiz Vācijas komandai ar pilotu Niko Zemleru, bet Latvijas vadošā komanda – 2.vietā.

Ar lieliskiem rezultātiem turpina priecēt Latvijas četrinieku komandas Eiropas kausa izcīņā bobslejā. Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā posmā 10.decembrī tika aizvadītas šīs sezonas sestās sacensības četrinieku konkurencē Eiropas kausa ieskaitē, un tajās abas Latvijas komandas izcīnīja medaļas – Emīla Cipuļa četriniekam uzvara, bet Jēkabs Kalenda ar savu komandu izcīnīja trešo vietu. Cipulim šī ir pirmā uzvara starptautiskās sacensībās, savukārt Kalendam – pirmā medaļa.

Lielā sniega daudzuma dēļ vēl pirms sacensībām tika nolemts, ka šodien notiks tikai viens brauciens. Šoreiz šis lēmums nāca par labu abām mūsu ekipāžām, kuras izmantoja vienīgo doto iespēju un pjedestālu nokārtoja ar vienu piegājienu. Šoreiz īpaši jāizceļ abas komandas startā – Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi bija pārliecinoši ātrākie arī startā – 5,04 sekundes. Tikmēr Kalendas četrinieks ar stūmējiem Ivo Danu Kleinbergu, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu startā bija otrie – 5,13 sekundes.

au 25.decembrī komanda nepilnā sastāvā, tikai ar divnieku kamanām, dosies iemēģināt šī gada Pasaules čempionāta trasi – Sanktmoricu Šveicē, bet pēc tam jau sāks oficiālos treniņus Vinterbergas trasē Vācijā, kur 7. un 8.janvārī notiks Pasaules kausa ceturtais posms.

Eiropas kausa kopvērtējumā Cipulis ar 430 punktiem ir 4.vietā divnieku konkurencē, bet ar 654 punktiem ir līderis četrinieku vidū. Savukārt Kalenda ar 312 punktiem ir 10.vietā divniekos, bet četriniekos – 6.vietā ar 502 punktiem. IBSF kopējā reitingā divniekos Cipulis ir 22.vietā, bet Kalenda – 36.vietā; četriniekos Cipulim 16.vieta, bet Kalendam – 24.pozīcija.

Informācija – bobslejs.lv!